قابل توجه هموطنان عزیز کسانی که تمایل به انتشار اخبار، تصاویر و ... نایاب در وبسایت ایرانیان تایلند را دارند می توانند با پشتیبانی سایت از این لینک در تماس باشند.
Blue Grey Red

شيخ الاسلام تايلند در ديدار با رايزن فرهنگي کشورمان گفت:

    تاریخ ایجاد مطلب :فروردين 24, 1391
مجموعه : اخبار ایرانیان تایلند    

"ايران كشور اسلامي قوي و قدرتمند و توسعه يافته اي است و بخوبي در مقابل قدرت هاي بزرگ مقاومت مي كند که اين مايه مباهات ما نيز مي باشد"

با عنايت به برنامه ريزي انجام شده و در راستاي آشنايي و ديدار با شخصيت ها و مديران رسمي اين کشور، رايزن فرهنگي كشورمان آقاي مطصفي نجاريان زاده در روز دوشنبه مورخ 21 فروردين  ماه سال جاري با شيخ عبدالعزيز بن اسماعيل آسيس پيتاك كُن پُل شيخ الاسلام تايلند و معاون ايشان دكتر اسماعيل علي در محل دفتر شيخ اسلام ملاقات و پيرامون مسائل دو جانبه گفتگو و مذاکره نمود.

شيخ الاسلام تايلند در ديدار با رايزن فرهنگي کشورمان گفت:

در ابتداي ملاقات آقاي نجاريان زاده ضمن تشکر از قبول درخواست ملاقات و ابراز خرسندي از ديدار با شيخ اسلام تايلند گفت: ما مسلمانان بر اساس آموزه هاي قرآني وظيفه داريم كه به ديدار برادران مؤمن خود برويم، خصوصاً با توجه به كسالت شما اين ديدار امري ضروري و ديني براي بنده بود که به لطفا خداوند اين ديدار حاصل شد. قرآن کريم مي فرمايد: « انما المومنون اخوه » ما برادران ديني هم هستيم و لازم است از حال هم با خبر باشيم و در امور مربوط به مسلمانان يار و ياور يكديگر باشيم. ( يادآوري مي نمايد، شيخ الاسلام تايلند پس از سکته مغزي اخير که منجر به فلج شدن طرف چپ بدن ايشان شده است، اخيراً کمي بهبودي يافته و در اولين ديدارشان درخواست ملاقات اينجانب را اجابت کرده اند.)

رايزن فرهنگي كشورمان ادامه داد: من حامل پيام رهبري و دولت و مردم جمهوري اسلامي ايران براي شما هستم. من بخوبي مي دانم كه پادشاه و حكومت تايلند براي جايگاه شيخ الاسلام ارزش بسياري قائل هستند و هميشه به امور مسلمانان اهتمام ويژه اي داشته اند.

رايزن فرهنگي كشورمان اضافه نمود: مقام شيخ الاسلام جايگاهي است كه براي مسلمانان تايلند بسيار مورد احترام است و به همين خاطر شما وظيفه اي سنگين داريد و ما واقفيم که جنابعالي با توجه به زحمات و تلاش هاي خالصانه تمام اهتمام خود را به امور مسلمانان اين کشور معطوف نموده ايد و فعاليت هاي شما در امور حج و حجاج، برگزاري مراسم مولود النبي(ص)، رسيدگي به امور مساجد و ائمه جمعه و جماعات و انتشار مجله نهاد شيخ الاسلام و چاپ و توزيع کتب اسلامي و ... همگي بيانگر آن است كه تلاشهاي شما در راستاي خدمت به امور مسلمانان است و از آنجا كه شما اين امور را با نيتي پاك و خالص انجام مي دهيد، بنابراين خداوند متعال نيز اين تلاش ها را بدون پاسخ نخواهد گذاشت و حتماً يار و مدد رسان شما در اين مسير خواهد بود. من به عنوان رايزن فرهنگي جمهوري اسلامي ايران آمادگي خود را جهت توسعه همكاري و تعامل با
نهاد شيخ اسلام اعلام نموده و با تمامي امكاناتي كه در اختيار دارم خدمت رسان شما و برادران مسلمانان  تايلندي خواهم بود.

شيخ الاسلام تايلند ضمن ابراز خوشنودي از ديدار با آقاي مصطفي نجاريان زاده در پاسخ به گفته هاي ايشان گفت: ما مسلمانان تايلند بخوبي مي دانيم كه كشور ايران كشور اسلامي قوي و قدرتمندي است و بخوبي در مقابل قدرتهاي بزرگ مقاومت مي كند که اين مايه مباهات ما نيز
مي باشد. من قبلاً سفري به ايران داشته ام و با اين كشور و مسلمانان آن از نزديك آشنا هستم و
مي دانم كه مسئولين ايراني براي زنده نگه داشتن اسلام مشكلات زيادي را متحمل شده اند و به لطف خداوند پيشرفت هاي زيادي هم در ايران صورت گرفته است.

آقاي نجاريان ضمن تشکر مجدد از آقاي شيخ الاسلام گفت: همانطور که مستحضريد  رايزني فرهنگي نشريه اي با عنوان پيام اسلام را منتشر مي كند که براي جنابعالي نيز ارسال مي گردد و بسيار علاقه مند هستيم از نظرات و پيشنهادات گرانقدر شما براي بهبود آن استفاده كنيم. همانطور كه مي دانيد حضور شيخ احمد قمي و اقدامات ايشان در تاريخ دو كشور ثبت است و ما نيز هر ساله به جهت پاسداشت اين خدمات ارزنده، مراسمي را بعنوان جايزه شيخ احمد برگزار مي كنيم كه در اين راه نيز به رهنمودها و راهنمايي شما نياز داريم.

در ادامه و با درخواست آقاي شيخ الاسلام، آقاي اسماعيل علي مطالبي را در خصوص تجربه ايران در امور حج و حجاج بيان نمود و گفت سال گذشته من به عنوان نماينده شيخ الاسلام و مسئول بعثه مسلمانان تايلند به حج مشرف شدم و با مسئولين بعثه ايران ملاقات و گفتگو نمود. وي درخواست نمود چنانچه ممکن باشد جمهوري اسلامي ايران، تجارب خود را در امور حج به ما اتقال دهد.

آقاي نجاريان ضمن تشکر از بيانات ايشان گفت: ما آمادگي خود را در اين زمينه اعلام داشته و مناسب است در اين خصوص هيأت هايي از ايران و تايلند تبادل گردند و در خصوص مسائل مورد نظر مذاکره و توافقاتي را انجام دهند. اين مورد را به ما کتباً اعلام فرمائيد تا با مراجع ذيربط در ايران مکاتبه و پيگيري نمائيم.

در پايان طرفين هدايايي را به رسم يادبود به يكديگر اهداء نمودند و آقاي نجاريان زاده براي شيخ الاسلام تايلند آروزي سلامتي و شفاي عاجل نموده و حاضران براي سلامتي ايشان دعا كردند.

 ملاحظه

نهاد شيخ الاسلامي در تايلند، در زمان حضور آقاي شيخ احمد قمي يعني از حدود چهارصد سال گذشته و با پيشنهاد ايشان به پادشاه وقت تايلند در اين کشور ايجاد شد و اولين شيخ الاسلام تايلند آقاي شيخ احمد قمي بود که توسط پادشاه منصوب گرديد و بدين صورت نهاد شيخ الاسلامي در کشور تايلند و در دربار پادشاهي تأسيس گرديد.

آقاي شيخ عبدالعزيز بن اسماعيل آسيس پيتاك كُن پُل شيخ الاسلام کنوني تايلند، چهاردهمين شيخ الاسلام اين کشور مي باشد که تحصيل کرده عربستان سعودي بوده و خود را منتصب به سلطان سليمان پادشاه دوران بسيار دور اين کشور يعني زماني که اين کشور تحت سيطره برمه بوده است، معرفي مي نمايد.

منبع : وبسایت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران - بانکوک

{socialsharing}


اخبار جدید مربوط به این بخش
اخبار قدیمی مربوط به این بخش

www.iranianthailand.com

سرمایه گذاری

مشاوره سرمایه گذاری تایلند

مشاوره سرمایه گذاری تایلند

جزء آن دسته از کشورهائی است که به خاطر رشد سریع اقتصاد...

21 August 2011 ادامه مطلب...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

خدمات ویزا

مشاوره و اخذ انواع ویزا تایلند

مشاوره و اخذ انواع ویزا تایلند

به طور معمول شما می توانید جهت اخذ ویزای توریستی 60 روزه...

25 January 2011 ادامه مطلب...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

آموزش

مشاوره و اخذ پذیرش تحصیلی

مشاوره و اخذ پذیرش تحصیلی

تحصیل در یک کلام یک سرمایه گذاریست بدین معنا که دانشجو...

25 January 2011 ادامه مطلب...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

ثبت شرکت

مشاوره تجارت و ثبت شرکت تایلند

مشاوره تجارت و ثبت شرکت تایلند

ساختار شرکت محدود در تایلند مشابه با ساختار شرکت با...

21 August 2011 ادامه مطلب...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com