قابل توجه هموطنان عزیز کسانی که تمایل به انتشار اخبار، تصاویر و ... نایاب در وبسایت ایرانیان تایلند را دارند می توانند با پشتیبانی سایت از این لینک در تماس باشند.
Blue Grey Red

همایش علمی « تأثیر و نقش زنان در تحولات جهانی»در تایلند برگزار شد

    تاریخ ایجاد مطلب :خرداد 02, 1391
مجموعه : اخبار ایرانیان تایلند    

همایش علمی « تأثیر و نقش زنان در تحولات جهانی»در تایلند برگزار شدهمایش علمی یک روزه « تأثیر و نقش زنان در تحولات جهانی» در تاریخ یکشنبه 31 ارديبهشت ماه در هتل SC-PARK بانكوك برگزار شد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، این همایش با حضور دو تن از ميهمانان ويژه اعزامی از کشورمان"ايراندخت فیاض" رئيس كميسيون تعليم و تربيت شوراي عالي انقلاب فرهنگي و رئيس دانشكده روانشناسي و علوم تربيتي دانشگاه علامه طباطبائي و "دكتر حاج حسینی" استاد حوزه و دانشگاه به همراه "سیده بشری حسینی" مدیر مدرسه علميه المهدیه، "ژ دارا كتي ياآري" مدير انجمن زنان مسلمان سرپرست خانواده، "نوریدا حاجی یاگوه" استاد دانشگده ادبیات دانشگاه چولالونکارن، "پانپن پرونگ‌جیت" استاد دانشگاه سری ناكارین ویروت، و بيش از 450 تن از اقشار مختلف حقیقی و حقوقی اين كشور از ادیان گوناگون شيعي، اهل تسنن و بودایی برگزار گردید.

از سخنرانان اين همايش "مصطفي نجاريان زاده" رایزن فرهنگی كشورمان در كشور تايلند بود كه در سخناني با عنوان «نقش زن در تحولات جهانی از منظر حضرت امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری» گفت: در زمانی که به دنیا آمدن دختر در خانواده عرب جاهلی ننگ به حساب می آمد و زنده به گور کردن دختران رسمی معمول برای حفظ شرافت عربی گشته بود، خداوند پیامبری را به نام محمد(ص) مبعوث کرد که در کنار وظیفه پیاده سازی اخلاق برای بشریت، حامل و منادی پیام ارزشمندی از سوی پروردگارش بود که نسل او از فرزند دخترش ادامه یافت، دختری که از آن به خیر کثیر ياد مي‌شود.

وي افزود: رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) این نگرش منطقی به زن را صریحاً اعلام و آن را نهادینه ساختند، همانطور كه مشهود است ایشان معتقد بودند که اسلام زن را نجات بخشید و به آن شخصیت بخشيده است؛ زیرا اسلام خواهان رشد زن و مرد است و به کمال رسیدن انسان مطلوب و مقصود این آیین الهی است.

وي ادامه داد: از منظر حضرت امام خميني (ره) زن مظهر تحقق آمال بشر است، زن پرورش دهنده زنان و مردان ارجمند است و وقتی اسلام چنین خواسته و چنین خاستگاهی داشته باشد، در این کلام «که از دامن زن، مرد به معراج می رود» تجلی پیدا می کند.

رايزن فرهنگي كشورمان اظهار داشت: بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، نقش زنان را در بنای جامعه اسلامی حساس و سازنده می داند و دلیل آن را ارتقای زن از جانب اسلام برای دستیابی به مقام خود در جامعه و خارج شدن از حالت شیء بودن او، ذکر می کند و حتی بنا بر اعتقاد او زنان در کنار مردان، بلکه جلوتر از آنان در نهضت حرکت کرده و ایفای نقش نموده اند.

وي گفت: زنان از خلال تولید مثل و مادری نیز اثر‌گذارند چرا كه آنها منابع انسانی جوامع را تأمین كرده و از سوی دیگر با توجه به اینکه تحولات اجتماعی نیز گاه به تحول در وضعیت زندگی زنان انجامیده، میان این دو مسئله رابطة دو‌سویه برقرار است.

نجاريان زاده افزود: این دیدگاه اصلاحی امام موجب شد تا یک رویکرد جدیدی از جایگاه و نقش زنان ارایه شود و جهانیان دیدند که زن مسلمان ایرانی در عین حالی که در جامعه حضور علمی، اجتماعی و سیاسی دارد، ولی در واقع اصالت را به خانه و پرداختن به مسایل خانه‌داری می‏دهد و از طرف دیگر انسانی با عفاف و حجاب است كه مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای حفظه الله نیز همان شیوه امام راحل را نسبت به زن دنبال نموده اند و همواره زنان را منشاء بسیاری از تحولات و سازندگی ها در جامعه و خانواده بر شمرده اند و همواره نقش زنان را به صورتی برجسته بیان نموده اند.

وي گفت: مقام معظم رهبری پیرامون شخصیت، فضایل و ویژگی های حضرت زهراء(س) به عنوان یک انسان کامل فرموده اند « زندگي فاطمه زهرا(س) در همه ابعاد پر از كار و تلاش و تكامل و تعالي روحي يك انسان است».

رایزن فرهنگی در خاتمه نیز اینگونه گفت: حضور مؤثر زنان در عرصه های گوناگون جامعه و خانواده و نقش محوری آنان، سهم بسزایی در تحولات کشورها داشته و تاکنون نیز ادامه دارد و در آینده نیز استمرار خواهد داشت. در دوران کنونی نیز همگی شاهد آن بوده و هستیم که زنان در جریان بیداری اسلامی در کشورهای عربی و اسلامی و همچنین جنبش وال استریت نقش فعال، پررنگ و مؤثری داشته اند که تمامی این موارد ناشی از قرار گرفتن زنان در جایگاه واقعی اشان است.

در ادامه برنامه، ميزگردی با عنوان" تاثير و نقش زن در تحولات جهاني " با حضور سیده خانم بشری حسینی مدیر مدرسه علميه المهدیه، خانم دكتر نوریدا حاجی یاگوه استاد دانشگده ادبیات دانشگاه چولالونکارن(مسلمان)، خانم دکتر پان پن پرونگ جیت استاد دانشگاه سریناكارین ویروت (بودايي)، خانم دکتر قان ناپان اقرپيسان مدير مؤسسه دين و فرهنگ صلح دانشگاه پاپاب شهر چيانگ ماي (مسلمان) آغاز گرديد و كارشناسان در موضوعاتي چون زنان بعنوان تاثیر گذار ترین افراد در جامعه و خانواده، لزوم فراگيري علوم مختلف روز و زبان انگليسي توسط زنان مسلمان و تاثير انقلاب اسلامي ايران بر زنان مسلمان جهان به ارائه مقاله پرداختند.

لازم به ذكر است محوطه ي بين دو سالن برگزاري مراسم و سالن غذاخوري كاملاً با تصاويري بسيار زيبا از رهبر كبير انقلاب امام خميني (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامي حضرت آيت الله خامنه اي تزئين گرديده بود و در اين محوطه نمايشگاه بزرگي از پوستر و عكس با موضوع حجاب و زندگي حضرت فاطمه (س) به همراه تصاويري از فعاليت هاي ارزشمند بانوان ايراني و همچنين نمايشگاه تخصصي كتاب زن بر پا شده بود.

منبع : وبسایت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران - بانکوک

{socialsharing}


اخبار جدید مربوط به این بخش
اخبار قدیمی مربوط به این بخش

www.iranianthailand.com

سرمایه گذاری

مشاوره سرمایه گذاری تایلند

مشاوره سرمایه گذاری تایلند

جزء آن دسته از کشورهائی است که به خاطر رشد سریع اقتصاد...

21 August 2011 ادامه مطلب...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

خدمات ویزا

مشاوره و اخذ انواع ویزا تایلند

مشاوره و اخذ انواع ویزا تایلند

به طور معمول شما می توانید جهت اخذ ویزای توریستی 60 روزه...

25 January 2011 ادامه مطلب...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

آموزش

مشاوره و اخذ پذیرش تحصیلی

مشاوره و اخذ پذیرش تحصیلی

تحصیل در یک کلام یک سرمایه گذاریست بدین معنا که دانشجو...

25 January 2011 ادامه مطلب...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

ثبت شرکت

مشاوره تجارت و ثبت شرکت تایلند

مشاوره تجارت و ثبت شرکت تایلند

ساختار شرکت محدود در تایلند مشابه با ساختار شرکت با...

21 August 2011 ادامه مطلب...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com