قابل توجه هموطنان عزیز کسانی که تمایل به انتشار اخبار، تصاویر و ... نایاب در وبسایت ایرانیان تایلند را دارند می توانند با پشتیبانی سایت از این لینک در تماس باشند.
Blue Grey Red

ملاقات رایزن فرهنگی کشورمان با رئیس و اساتید دپارتمان دین و فلسفه دانشگاه بین المللی اسامپشن تایلند

    تاریخ ایجاد مطلب :خرداد 08, 1391
مجموعه : اخبار ایرانیان تایلند    

ملاقات رایزن فرهنگی کشورمان با رئیس و اساتید دپارتمان دین و فلسفه دانشگاه بین المللی اسامپشن تایلند

در روز پنجشنبه 4/3/91 مصطفی نجاريان رايزن فرهنگي كشورمان در محل دانشگاه اسامپشن حضور يافت و با آقاي پروفسور وارايوت سري واراكول رئيس دانشكده دين و فلسفه و آقايان دكتر امتياز يوسف، پرفسور رومن مين هولد، دكتر ويراچارت نيمانونگ، دكتر جان جيوردانو اساتيد و گروه علمي دپارتمان مذکور ديدار و گفتگو نمود.

ابتدا آقاي پروفسور وارايوت ضمن خير مقدم به آقاي نجاريان و قبول دعوت به جهت حضور در دپارتمان دين و فلسفه به همكاري هاي اين دانشگاه با رايرني فرهنگي در سال هاي قبل اشاره كرد و خواستار توسعه همكاري ها با رايزني فرهنگي شد.

سپس رايزن فرهنگي كشورمان گفت:  خوشحالم كه خدمت شما اساتيد گرانقدر رسيده ام و اميدوارم اين ديدار بتواند پايه گذار دوره جدیدی از همکاری های رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با این دانشگاه باشد. همانطور که اشاره فرمودید این رايزني فرهنگي روابط و همکاری های خوبی را با دانشگاه اسامپشن داشته و دارد و در همین راستا آخرین برنامه مشترک ما با این دانشگاه، اجراي برنامه نوروزي و موسيقي در حدود دو ماه گذشته بود. ما آمادگی خود را برای همکاری با این دنشگاه در جهت راه اندازی رشته اسلام شناسي و ايران شناسي و نيز زبان و ادبیات فارسي اعلام داشته و تمایل داریم تا با افتتاح اتاق ایران در این دانشگاه، زمینه های معرفی ایران امروز فراهم نموده و بتوانیم فعالیت های مشترک فرهنگی و علمی با هم داشته باشیم.

رايزن فرهنگي كشورمان اشاره كرد: با توجه به اينكه تخصص دپارتمان شما دين و فلسفه است لذا در اين زمينه نيز حاضر به هر گونه همكاري و اجرای برنامه های مشترک علمی از قبیل: برگزاری نشست های تخصصی با موضوع ایران، اسلام و ادیان هستيم. 

پرفسور رومن مين هولد استاد آلمانی الاصل دانشگاه و عضو هئيت علمي این دانشگاه، فرهنگ ايران را فرهنگي غني و ريشه دار دانست و گفت در اكثر كشورهاي جهان نمادي از فرهنگ و تمدن ايران را
مي توان مشاهده نمود و به رايزن فرهنگي كشورمان پيشنهاد برگزاري همایشی علمي با موضوع گفتگوي بین فرهنگ ها را نمود.

 دكتر امتياز يوسف رئيس هيات علمي دانشكده نيز با اشاره به جايگاه علمي و ديني  ايران بر گسترش روابط فرهنگي ميان دانشگاه اسامپشن و دپارتمان دين و فلسفه با مراكز و دانشگاه هاي ايران تاكيد نمود و خواستار توسعه مناسبات در اين زمينه شد.

رايزن فرهنگي كشورمان مجدداً تصريح كرد: در زمينه برگزاري برنامه هاي مشترك، همايش ها، ميزگردها و نشست های تخصصی- علمی آمادگي همكاري خود را اعلام نموده و برای همین منظور، به زودی طی یادداشتی رسمی، فهرست برنامه ها و پیشنهادات خود را برای ریاست این دانشگاه ارسال خواهیم نمود. در خاتمه باید اشاره نمایم که با توجه به اينكه  هم اكنون در اين دانشگاه بالغ بر 70 دانشجوي ايراني تحصيل مي كنند، اين مسئله باعث مي شود ارتباط ما با شما عميق تر گردد.

  دكتر ويراچارت نيمانونگ از اساتيد دانشگاه اشاره كرد كه من سفري به ايران داشته ام و با فرهنگ ايران بخوبي آشنا هستم. من از موزه های کشور شما ديدن كردم و شعراي ايران را مي شناسم و مي دانم كه شاهنامه كتابي ارزشمند با شعرهاي بسيار زيباست.  

سپس آقاي نجاريان از حسن توجه ايشان تشكر نمود و گفت : فرهنگ ايران داراي  قدمتي طولاني است و آن را مي توان در حضور شيخ سليمان و شيخ احمد قمي در كشور تايلند مشاهده نمود. حتی در بسیاری از كشورهاي جهان، آثاري از تمدن و فرهنگ ايران در موزه هاي آن وجود دارد. من زمانی که در كشورهاي آفريقايي حضور داشتم، شاهد آثار تاريخي و باستاني ايراني در موزه هايشان بوده ام.

رايزن فرهنگي كشورمان در پايان اضافه كرد: منابع، كتب و لوح هاي فشرده اي را جهت تقويت آشنايي هرچه بيشتر شما اساتید بزرگوار با دين، فرهنگ و تمدن ايران در اختيار تقدیم شما خواهم نمود.

منبع : وبسایت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران - بانکوک

{socialsharing}


اخبار جدید مربوط به این بخش
اخبار قدیمی مربوط به این بخش

www.iranianthailand.com

سرمایه گذاری

مشاوره سرمایه گذاری تایلند

مشاوره سرمایه گذاری تایلند

جزء آن دسته از کشورهائی است که به خاطر رشد سریع اقتصاد...

21 August 2011 ادامه مطلب...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

خدمات ویزا

مشاوره و اخذ انواع ویزا تایلند

مشاوره و اخذ انواع ویزا تایلند

به طور معمول شما می توانید جهت اخذ ویزای توریستی 60 روزه...

25 January 2011 ادامه مطلب...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

آموزش

مشاوره و اخذ پذیرش تحصیلی

مشاوره و اخذ پذیرش تحصیلی

تحصیل در یک کلام یک سرمایه گذاریست بدین معنا که دانشجو...

25 January 2011 ادامه مطلب...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

ثبت شرکت

مشاوره تجارت و ثبت شرکت تایلند

مشاوره تجارت و ثبت شرکت تایلند

ساختار شرکت محدود در تایلند مشابه با ساختار شرکت با...

21 August 2011 ادامه مطلب...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com