قابل توجه هموطنان عزیز کسانی که تمایل به انتشار اخبار، تصاویر و ... نایاب در وبسایت ایرانیان تایلند را دارند می توانند با پشتیبانی سایت از این لینک در تماس باشند.
Blue Grey Red

دیدار شهردار تهران با معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در بانکوک

    تاریخ ایجاد مطلب :آذر 09, 1391
مجموعه : اخبار ایرانیان تایلند    

دیدار شهردار تهران با معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در بانکوک

شهردار تهران و بنیان گذار مجمع شهرداران آسیا که به منظور شرکت در سومین دوره اجلاس این مجمع به بانکوک سفر کرده است، با خانم دکتر هیزر معاون دبیرکل سازمان ملل متحد و دبیر اجرایی کمیسیون اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد برای آسیا و اقیانوسیه(اسکاپ) ساعتی پیش در مقر سازمان ملل در بانکوک دیدار و گفتگو کردند.

شهردار تهران در این دیدار با بیان اینکه شهرها باید بتوانند بین حوزه ملی و محلی تفکیک ایجاد کنند و با اصلاح ساختار به سمت مدیریت مطلوب تر مشکلات گام بردارند گفت: نهادهای بین المللی نظیر اسکاپ و یا مجمع شهرداران آسیا و ... در این راه می توانند با ارائه آموزش و انتقال تجربه های مفید مدیران شهری را همراهی نمایند.

دکتر قالیباف با اشاره به مشکلات فراروی کلانشهرهای جهان نظیر مهاجرت بی رویه، آلودگی هوا، حاشیه نشینی، حمل نقل عمومی نامناسب خاطرنشان کرد: قرن ٢١ قرن شهرهاست و بیش از ٥٠ درصد جمعیت جهان در این قرن شهرنشین خواهند بود و این رشد جمعیتی تدابیر خاص مدیریتی را می طلبد.

 وی با بیان اینکه شهر تهران در طول دهه گذشته توانسته به صورت جهشی بر بسیاری از مشکلات فائق آید افزود: در زمینه هایی نظیر کنترل آلودگی هوا و تلاش برای کاستن آن، اولویت دادن به حمل و نقل عمومی با تاکید بر مترو و بی آر تی، گسترش بزرگراه های شهر و ... می توان گفت پایتخت جمهوری اسلامی ایران پیشتاز است.

 بنیان گذار مجمع شهرداران آسیا ایجاد سرانه مناسب فضای سبز در سال های اخیر را از دیگر اقدام های مهم شهرداری تهران بر شمرد و ادامه داد: در حوزه مسائل فرهنگی و اجتماعی افزایش مشارکت مردم مهم ترین رویکرد تهران بوده و طی سال های اخیر ٣٧٤ پارلمان محلی در تهران تشکیل شده و تمامی امور مربوط به برنامه ریزی و اجرای فعالیت ها با مشارکت فعال مردم صورت می گیرد.

 شهردار تهران در ادامه به دلایل شکل گیری مجمع شهرداران آسیا اشاره و کرد و گفت: در دهه دوم قرن بیست و یک، ٥٥ درصد تجارت جهان در آسیا رخ خواهد داد. از جهت منابع طبیعی، منابع انسانی و تمدن و فرهنگ کهن نیز قاره آسیا سهم بزرگی در دنیا دارد و باید قرن ٢١ را قرن بازیابی قدرت آسیا دانست.

وی ادامه داد: همه سازمان ها و نهادهای محلی ، ملی و بین المللی در آسیا باید احساس کنند رسالت و وظیفه بزرگی بر عهده دارند و همه این ها موجب شد بنده و همکارانم در شهرهای آسیا تلاشی برای نزدیک کردن مراکز جمعیتی آسیا به یکدیگر را آغاز کنیم.

دکتر قالیباف تصریح کرد: موفقیت شهرهای آسیا در گرو مولد بودن در همه زمینه ها است.

خانم دکتر هیزر، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد هم در این دیدار ضمن قدردانی از شهردار تهران با بیان دستاوردها و نتایج سفر اخیر خود به تهران و ارائه این گزارش در نشست آتی هیئت حاکمه اسکاپ، گفت: تصمیم گیرندگان شهرها باید برای یافتن راه های مقابله با چالش های شهری و تبدیل شهرها به مراکزی هوشمند، خلاق، امن و قابل زیست تلاش کنند.

 وی از ویژگی یک شهر خوب را قابلیت دسترسی مردم به حمل و نقل عمومی دانست و افزود: سرمایه گذاری در این حوزه بسیار پر اهمیت است و بسیاری از موضوعات شهری به این بخش وابستگی مستقیم دارد.

 معاون دبیرکل سازمان ملل متحد با اشاره به شکل گیری مجمع شهرداران آسیا تصریح کرد: باید تلاش کنیم تجربیات خود در همه زمینه ها به ویژه موضوعاتی نظیر بحران ها و بلایای طبیعی به اشتراک بگذاریم.

منبع: وبسایت رايزني فرهنگي ج .ا.ا - بانکوک


اخبار جدید مربوط به این بخش
اخبار قدیمی مربوط به این بخش

www.iranianthailand.com

سرمایه گذاری

مشاوره سرمایه گذاری تایلند

مشاوره سرمایه گذاری تایلند

جزء آن دسته از کشورهائی است که به خاطر رشد سریع اقتصاد...

21 August 2011 ادامه مطلب...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

خدمات ویزا

مشاوره و اخذ انواع ویزا تایلند

مشاوره و اخذ انواع ویزا تایلند

به طور معمول شما می توانید جهت اخذ ویزای توریستی 60 روزه...

25 January 2011 ادامه مطلب...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

آموزش

مشاوره و اخذ پذیرش تحصیلی

مشاوره و اخذ پذیرش تحصیلی

تحصیل در یک کلام یک سرمایه گذاریست بدین معنا که دانشجو...

25 January 2011 ادامه مطلب...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

ثبت شرکت

مشاوره تجارت و ثبت شرکت تایلند

مشاوره تجارت و ثبت شرکت تایلند

ساختار شرکت محدود در تایلند مشابه با ساختار شرکت با...

21 August 2011 ادامه مطلب...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com