قابل توجه هموطنان عزیز کسانی که تمایل به انتشار اخبار، تصاویر و ... نایاب در وبسایت ایرانیان تایلند را دارند می توانند با پشتیبانی سایت از این لینک در تماس باشند.
Blue Grey Red

معجوني براي درست زيستن در خانه

    تاریخ ایجاد مطلب :آذر 27, 1390
مجموعه : اجتماعی ایران    

جام جم آنلاين: هجوم زندگي ماشيني در گستره شهرنشيني امروز، تهديدي بالقوه براي نهاد خانواده محسوب مي شود كه بسياري از روابط و مناسبات سال هاي دور را به هم ريخته است.چينش علمي ارتباطات خانوادگي و آشنايي با اصول برخورد موثر با اعضاي خانواده مي تواند زندگي اجتماعي ما را بسيار پربار تر از قبل سازد. ضميمه "چارديواري" روزنامه جام جم كه روز دوشنبه منتشر خواهد شد، به دغدغه هاي زندگي اجتماعي ما در چهارديواري خانه مي پردازد و با تحليل كنش و واكنش هاي رايج در درون خانواده ها، راه هاي جديدي براي غلبه بر مشكلات اجتماعي ما معرفي مي كند.

در صفحه دوم اين ضميمه به ذكر داستاني از يك همسر بدقول و همچنين گزارشي توصيفي از جايگاه و منزلت "مادر" اشاره شده است.

يكي ديگر از عنوان هاي جالب در اين مجموعه، موضوع ازدواج در سنين بالا و اشاره به مشكلات پيش روي اين گونه وصلت هاي ديرهنگام  است.

"از مزاياي ازدواج در سالمندان اين است كه عمرشان را طولاني مي كند. زيرا ثابت شده ازدواج و كم كردن استرس هاي زندگي مي تواند به افراد در داشتن عمر طولاني كمك كند."

در صفحه خانه جوان نيز به گفت و گوهاي پنهان در بين جوانان مي پردازد  و نسبت به رواج زباني خاص كه با تكيه كلام ها و جملات ابداعي تركيب شده ، هشدار داده شده است.

"رواج زبان مخفي در ميان جوانان ايراني، مي تواند به خوبي تغييراتي را كه در نحوه ارتباط 2 نسل جامعه ايران اتفاق افتاده است، به ما نشان دهد."

زنان خانه دار و  مشكلات ريز و درشت آنان نيز از ياد برده نشده است و در صفحه خانه داري، علاوه بر آن كه دستور پخت چند نوع غذاي تركيبي با "زنجبيل" را مشاهده مي كنيد، چندين نكته روانشناسي جهت پركردن اوقات فراغت زنان خانه دار گوشزد شده است.

سه صفحه از اين ضميمه پربار به مقوله اي اختصاص يافته است كه همچنان به عنوان مشكلي پايدار در برخي از خانواده هاي عمدتا سنتي باقي مانده است.

كندوكاوهاي علمي جهت ريشه يابي علل تبعيض بين فرزندان پسر و دختر، موضوع اين سلسله مطالب است كه به لطف كميك استريپ جذاب آن، تحليلي جامع از علل بروز اين مشكل و راه هاي برون رفت از آن را معرفي مي كند.

"يكي از عواملي كه باعث برانگيختن حسادت در فرزندان مي شود، رفتار تبعيض آميز والدين است. شايد والدين به علل مختلف مثلا جنسيت، زيبايي، هووش زياد، خوش اخلاقي و فرمان برداري، علاقه بيشتري به يكي از كودكان شان داشته باشند كه در اين موقع حس حسادت و انتقام جويي در فرزندان ديگر پديد مي آيد. از اين رو اسلام به برقراري عدالت بين فرزندان بسيار توصيه مي كند."

"يكي يه دونه ها" مبحث بعدي است كه چارديواري اين هفته به آن سر زده است.

با توجه به اين كه 50 سال پيش، تنها 10 درصد بچه هاي زير 18 سال، تك فرزند بودند، بنابراين لوس بار آمدن،‌ معمولا يكي از خصلت هاي رفتاري اين دسته از  فرزندان شناخته مي شد.

اما در حال حاضر، بسياري از خانواده ها ترجيح مي دهند كه تنها يك فرزند داشته باشند و به همين دليل، نحوه تربيت اين دسته از كودكان نيازمند آموزش مهارت هاي اجتماعي گسترده است.

با رشد شهرنشيني، استرس هم به عنوان يكي از  ضمايم اين سبك از زندگي وارد خانواده ها شد و به همين جهت نيز، فراهم آوردن زمينه هاي آرامش در چهار ديواري خانه ها، هنري قابل تقدير است.

ضميمه جام جم دوشنبه نيز دقيقا به موضوع آرامش در خانواده ها پرداخته و  در كنار آن، به نقش موثر والدين در انجام تكاليف درسي دانش آموزان نيز بها داده است.

"در تكاليف درسي فرزندانتان مشاركت و همفكري كنيد، برايش سوال طرح كرده و كارهاي او را كنترل كنيد، اما سعي نكنيد پاسخ كامل و نهايي را در اختيار او قرار دهيد. در واقع به جاي اين كه به فرزندتان ماهي بدهيد، ماهيگيري به او بياموزيد."

در صفحه "خانه بر و بچه ها" مطابق روال هر سال، برخي از نامه هاي منتخب خوانندگان به چاپ رسيده است. از شعر سنتي تا متن هاي ادبي را در اين صفحه كه متعلق به مخاطبان است، به چشم مي خورد.

براي خردسالان هم در صفحه ويژه شان، دو بازي جالب، به همراه يك داستان زيبا و آموزنده نقل شده  و براي كودكان دوست داشتني ايران زمين هم دو داستان خواندني به همراه يك بازي تصويري، گنجانده شده است.

اگر به بخت و اقبال هم معتقد هستيد، سري به صفحه آخر ضميمه ما بزنيد و البته در اين صفحه فانتزي، از سفر به نگين غرب مازندران نيز صحبت شده است.

"چالدره" منطقه اي جنگلي ميان اين دو رودخانه است كه با وسعت 110 هزار هكتار در كيلومتر 18 جاده تنكابن واقع شده است.

وصف كامل اين بهشت رها شده بر روي زمين را در صفحه آخر اين ضميمه پربار بخوانيد.

بي‌گمان براي تهيه اين مجموعه علمي و آموزشي، زحمات فراواني كشيده شده است ، «جام جم آنلاين» با علم به اين موضوع، به همه زحمتكشان اين ضميمه فاخر "دست مريزاد" مي گويد.

منبع : jamejamonline.ir

{socialsharing}


اخبار جدید مربوط به این بخش
اخبار قدیمی مربوط به این بخش

www.iranianthailand.com

سرمایه گذاری

مشاوره سرمایه گذاری تایلند

مشاوره سرمایه گذاری تایلند

جزء آن دسته از کشورهائی است که به خاطر رشد سریع اقتصاد...

21 August 2011 ادامه مطلب...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

خدمات ویزا

مشاوره و اخذ انواع ویزا تایلند

مشاوره و اخذ انواع ویزا تایلند

به طور معمول شما می توانید جهت اخذ ویزای توریستی 60 روزه...

25 January 2011 ادامه مطلب...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

آموزش

مشاوره و اخذ پذیرش تحصیلی

مشاوره و اخذ پذیرش تحصیلی

تحصیل در یک کلام یک سرمایه گذاریست بدین معنا که دانشجو...

25 January 2011 ادامه مطلب...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

ثبت شرکت

مشاوره تجارت و ثبت شرکت تایلند

مشاوره تجارت و ثبت شرکت تایلند

ساختار شرکت محدود در تایلند مشابه با ساختار شرکت با...

21 August 2011 ادامه مطلب...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com