قابل توجه هموطنان عزیز کسانی که تمایل به انتشار اخبار، تصاویر و ... نایاب در وبسایت ایرانیان تایلند را دارند می توانند با پشتیبانی سایت از این لینک در تماس باشند.
Blue Grey Red

عاملين قتل عام خانوادگي اعدام شدند

    تاریخ ایجاد مطلب :دی 08, 1390
مجموعه : اجتماعی ایران    

جام جم آنلاين: دو مرد جوان كه به اتهام قتل چهار عضو يك خانواده به اعدام در ملاعام محكوم شده بودند بامداد امروز در خيابان نواب جنوبي شهر قزوين به دار مجازات آويخته شدند.

به گزارش جام جم آنلاين، متهمين كه دو مرد به نام هاي «علي» و «محمد» بودند اسفند سال گذشته چهار عضو يك خانواده را با همدستي يكديگر به قتل رسانده بودند.

با كشف اجساد قربانيان، متهمين تحت تعقيب قرار گرفتند و پس از مدتي از سوي پليس آگاهي استان قزوين دستگير شدند.

در پي اين موضوع آنها با اعتراف به قتل دو كودك و پدر آنها و همچنين عمه خانواده و پس از بازسازي صحنه جنايت ها روانه زندان شدند.

متهمان اوايل فروردين امسال در شعبه دوم دادگاه كيفري استان قزوين محاكمه شدند.

قاضي دادگاه و چهار قاضي مستشار متهم نخست به نام «علي» را به اتهام مشاركت و مباشرت در قتل ها به دو بار قصاص نفس در ملاعام و به خاطر معاونت در قتل عمدي به 15 سال حبس، مشاركت در دفن اجساد به يك سال حبس، مباشرت در سرقت اموال به دو سال حبس و رد مال به 74 ضربه شلاق محكوم كرد.

ديگر متهم نيز به نام «محمد» به اتهام مشاركت و مباشرت در سه فقره قتل به سه بار قصاص در ملاعام و مشاركت در دفن اجساد به يك سال حبس محكوم شد.

احكام صادره از سوي قضات ديوان عالي كشور مورد تاييد قرار گرفت و به واحد اجراي احكام استان قزوين ارسال شد.

اين دو مرد قاتل بامداد امروز پنجشنبه در مقابل ديدگان هزاران شهروند قرويني در خيابان نواب جنوبي جنب حمام ياقوت به دار مجازات آويخته شدند و پرونده زندگي آنها مهر باطل خورد.

شرح ماجرا

رسيدگي به اين پرونده اوايل اسفند سال گذشته با شكايت مردي مبني بر گم شدن خواهرش در دستور كار ماموران اداره آگاهي استان قزوين قرار گرفت.

كشف جسد زن سوخته

با تشكيل پرونده اي در اين ارتباط جستجوهاي پليسي براي پيدا كردن زن جوان آغاز شد تا اينكه چند روز بعد ماموران جسد سوخته زني را در روستايي حوالي منطقه «مينودر» كشف كردند.

با انتقال جسد به پزشكي قانوني كارآگاهان جنايي برادر زن گمشده را به پزشكي قانوني احضار كردند كه وي هويت مقتول را تاييد كرد.

كشف دومين جسد سوخته

دو هفته بعد از اين حادثه جسد سوخته مردي در بيابان هاي منطقه «مينودر» قزوين كشف شد.

به اين ترتيب روند رسيدگي به پرونده وارد مرحله تازه اي شد. اين در حالي بود كه ماموران در كنار جسد شناسنامه نيمه سوخته اي را پيدا كردند كه نشان مي داد نام او «داود» است.

با انتقال جسد به پزشكي قانوني و شناسايي خانواده مقتول در تحقيق از اين خانواده معلوم شد فرزندشان «داود» زنده بود و براي ترك اعتياد در يكي از كمپ ها بستري بود.

ماموران با بررسي اين موضوع و صحت گفته هاي آنها تحقيقات ويژه اي را آغاز كردند.

قاتل قصد بردن جسد را داشت

در مرحله بعدي تحقيقات مشخص شد مردي به نام «علي» با حضور در پزشكي قانوني  قصد داشته جسد سوخته مرد جوان را تحويل گرفته و با خود ببرد كه پزشكان قانوني مانع از كار او شده و مرد غريبه متواري شد.

با اطلاعات به دست آمده تحقيقات براي دستگيري اين مرد آغاز شد و ماموران مخفيگاه او را شناسايي و وي را دستگير كردند.

متهم با انتقال به پليس آگاهي قزوين مورد بازجويي  قرار گرفت و به تناقض گويي پرداخت.

ماموران براي مشخص شدن هويت جسد سوخته به بررسي پرونده مردان گمشده پرداختند تا اينكه مشخص شد جسد متعلق به مردي به نام «رضا» بوده كه جسد خواهرش چند هفته پيش از سوي پليس كشف شده و خانواده او ماجراي گم شدن وي به همراه دو فرزند خردسالش را در يكي از كلانتري ها گزارش دادند.

با مشخص شدن هويت جسد سوخته متهم بازداشت شده به نام «علي» مجددا مورد بازجويي قرار گرفت. اين بار متهم كه راهي جز بيان حقيقت نداشت اعتراف كرد كه چهار عضو خانواده را به قتل رسانده است.

نخستين جنايت چگونه كليد خورد

«علي» متهم درباره انگيزه اش درباره اين قتل ها گفت: با خانواده «رضا» (مقتول) دوست بودم و رفت و آمد خانوادگي داشتم. از چندي قبل نامه هاي تهديد آميزي به دستم مي رسيد كه فرستنده مي خواست همسرم را طلاق دهم و در غير اين صورت فيلم و عكس هاي خانوادگي ما را در شهر و اينترنت پخش مي كند.

عامل جنايت افزود: نگارنده ناشناس در نامه هاي بعدي از من 20 ميليون تومان پول خواست.

متهم به قتل يادآور شد: در ادامه متوجه شدم نامه ها را دوستم «رضا» و خواهرش براي من مي فرستند و با اين كار قصد اخاذي و نابودي زندگي من را دارند بنابراين به سراغ آنها رفته و خواستم كه دست از اين كار بردارند اما به حرف هاي من توجهي نكردند.

متهم درباره ارتكاب نخستين جنايت گفت: وقتي زن جوان حاضر به تحويل دادن عكس و فيلم ها نشد ماجرا را با دوستم «محمد» در ميان گذاشتم و خواستم در كشتن او با من همدست شود.روز حادثه آن زن را به  بهانه دادن پول در قبال عكس ها به حوالي روستا كشاندم. در همين موقع وقتي او به محل قرارمان آمد «محمد» او را با طناب خفه كرد و دو نفري جسد را سوزانديم.

متهم به قتل با اشاره به سه جنايت ديگر، گفت: رضا را نيز با همان ترفند به منطقه «مينودر» كشانديم و من و همدستم او را با طناب خفه كرديم. پس از سوزاندن جسد وي كپي شناسنامه برادر معتادم را كنار او قرار داديم تا پليس گمان برد جسد متعلق به يك معتاد است.

وي افزود: همان روز وقتي به شهر بازگشتيم دختر 13 سال و پسر شش ساله «رضا» بي قراري مي كردند بنابراين آنها را به بهانه ديدار با پدرشان به خود برديم. با انتقال آنها به بيابان هر دو بچه را خفه كرديم و در درون چاهي انداختيم.

در پي اعتراف اين متهم، ماموران عازم محل فوق شدند و اجساد دو قرباني كوچك را از درون چاه بيرون آوردند.

در مرحله بعدي تحقيقات ديگر همدست عامل جنايت نيز در يكي از محله هاي شهر دستگير و به همدستي با او در ارتكاب جنايت ها اعتراف كرد.

منبع : jamejamonline.ir

{socialsharing}


اخبار جدید مربوط به این بخش
اخبار قدیمی مربوط به این بخش

www.iranianthailand.com

سرمایه گذاری

مشاوره سرمایه گذاری تایلند

مشاوره سرمایه گذاری تایلند

جزء آن دسته از کشورهائی است که به خاطر رشد سریع اقتصاد...

21 August 2011 ادامه مطلب...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

خدمات ویزا

مشاوره و اخذ انواع ویزا تایلند

مشاوره و اخذ انواع ویزا تایلند

به طور معمول شما می توانید جهت اخذ ویزای توریستی 60 روزه...

25 January 2011 ادامه مطلب...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

آموزش

مشاوره و اخذ پذیرش تحصیلی

مشاوره و اخذ پذیرش تحصیلی

تحصیل در یک کلام یک سرمایه گذاریست بدین معنا که دانشجو...

25 January 2011 ادامه مطلب...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

ثبت شرکت

مشاوره تجارت و ثبت شرکت تایلند

مشاوره تجارت و ثبت شرکت تایلند

ساختار شرکت محدود در تایلند مشابه با ساختار شرکت با...

21 August 2011 ادامه مطلب...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com