قابل توجه هموطنان عزیز کسانی که تمایل به انتشار اخبار، تصاویر و ... نایاب در وبسایت ایرانیان تایلند را دارند می توانند با پشتیبانی سایت از این لینک در تماس باشند.
Blue Grey Red

استفاده از کارت هوشمند به جاي پرداخت کرايه تاکسي

    تاریخ ایجاد مطلب :دی 19, 1390
مجموعه : اجتماعی ایران    

مديرعامل سازمان مديريت و نظارت بر تاکسيراني شهر تهران از طرح جايگزيني کارت هوشمند در تاکسي هاي شهري به جاي پرداخت کرايه در شهر تهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري موج، محمد احمدي بافنده مديرعامل سازمان مديريت و نظارت بر تاکسيراني شهر تهران، در نشست خبري اظهار داشت: برنامه ترافيکي بلندمدت شهر تهران تا افق 1404 تدوين شده و لازم است ما براي دستيابي به اهداف اين چشم انداز؛ برنامه هاي کوتاه مدت و ميان مدتي تدوين کنيم.
وي افزود: در اين خصوص حدود 80 مبحث در 4 بخش طراحي و تدوين شده است که بهبود وضعيت تاکسيراني شهر تهران يکي از اين بخشها است.
احمدي بافنده با بيان اينکه تاکسي در دنيا يک وسيله نقليه VIP است، اذعان داشت: از آنجا که شبکه حمل و نقل ما شبکه اي توسعه نيافته است تاکسي جايگزين بخشي از سيستم حمل و نقل عمومي شده است.
وي ادامه داد: سيستم مترو و اتوبوس تهران سيستمي توسعه يافته نيست و همه شريان هاي سفر در شهر را تحت پوشش قرار نمي دهد و تعريف خطوط مختلف تاکسيراني جبران کمبودهاي حمل و نقل عمومي است.
اين مقام مسئول توسعه فضاي پارکينگ مورد نياز را براي افزايش نفوذ تاکسيراني در محلات لازم دانست و گفت: برقراري امکان تعمير و سرويس مورد نياز تاکسي ها در شب در حال پيگيري است و تلاش خواهيم کرد به منظور سرويس دهي مستمر در طول روز، تاکسي ها همانند اتوبوس ها از امکان نگهداري و تعمير در شب برخوردار شوند.
احمدي بافنده حل مسله تأخير تاکسي ها در ترافيک شهري در ساعات پيک رفت و آمد را برقراري خطوط HOV عنوان کرد و گفت: متوسط سرعت تاکسي ها در تهران 16 کيلومتر در ساعت است در حالي که سرعت زير 30 کيلومتر در حمل و نقل عمومي شهري سرعت مرگ (سرعت عدم بهره وري) تلقي مي شود.
وي افزود: به دنبال افزايش سرعت تردد تاکسي ها در شهر تهران هستيم و در اين باره برقراري خطوط HOV در برخي مناطق شهر در حال مطالعه و بررسي قرار دارد و مجوز تخصيص اين خطوط را در شهر تهران گرفته ايم و اميدواريم در سال آينده اين موضوع عملياتي شود.
مديرعامل سازمان مديريت و نظارت بر تاکسيراني شهر تهران با اذعان به اينکه ناوگان تاکسي راني در تهران به صورت سنتي اداره مي شود، تصريح کرد: هوشمند سازي سيستم تاکسي راني و استفاده از کارت هوشمند به جاي پرداخت کرايه در برنامه اين سازمان قرار دارد.
به گفته احمدي بافنده؛ در آينده کارت هوشمند مترو و اتوبوس هاي BRT در تاکسي هاي شهر تهران نيز قابل استفاده خواهد بود به طوري که با برقراي سيستم GPS و بهره گيري از GIS شهر تهران، ساماندهي آنلاين تاکسي هاي در حال تردد در شهر از سوي مرکز کنترل ترافيک انجام خواهد شد و به جاي تاکسيمترهاي فعلي، سيستم پرداخت از طريق کارت هاي هوشمند در تاکسي ها نصب خواهد شد و مسافران با دو بار استفاده از اين کارت در هنگام سوار و پياده شدن؛ دقيقا مبلغ مشخص مسير استفاده شده را خواهند پرداخت.

منبع : mojnews.com

{socialsharing}


اخبار جدید مربوط به این بخش
اخبار قدیمی مربوط به این بخش

www.iranianthailand.com

سرمایه گذاری

مشاوره سرمایه گذاری تایلند

مشاوره سرمایه گذاری تایلند

جزء آن دسته از کشورهائی است که به خاطر رشد سریع اقتصاد...

21 August 2011 ادامه مطلب...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

خدمات ویزا

مشاوره و اخذ انواع ویزا تایلند

مشاوره و اخذ انواع ویزا تایلند

به طور معمول شما می توانید جهت اخذ ویزای توریستی 60 روزه...

25 January 2011 ادامه مطلب...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

آموزش

مشاوره و اخذ پذیرش تحصیلی

مشاوره و اخذ پذیرش تحصیلی

تحصیل در یک کلام یک سرمایه گذاریست بدین معنا که دانشجو...

25 January 2011 ادامه مطلب...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

ثبت شرکت

مشاوره تجارت و ثبت شرکت تایلند

مشاوره تجارت و ثبت شرکت تایلند

ساختار شرکت محدود در تایلند مشابه با ساختار شرکت با...

21 August 2011 ادامه مطلب...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com