قابل توجه هموطنان عزیز کسانی که تمایل به انتشار اخبار، تصاویر و ... نایاب در وبسایت ایرانیان تایلند را دارند می توانند با پشتیبانی سایت از این لینک در تماس باشند.
Blue Grey Red

دوچرخه در آلمان؛ گران‌تر و محبوب‌تر

    تاریخ ایجاد مطلب :فروردين 07, 1391
مجموعه : اجتماعی-جهان    

دوچرخه در آلمان؛ گران‌تر و محبوب‌تر

صنعت دوچرخه‌سازی در آلمان ‌در سال ۲۰۱۱ رونق چشمگیری داشته است. در این میان دوچرخه‌های برقی محبوبیت بیشتری میان خریداران یافته‌اند و استفاده از آنها در مسافت‌های کوتاه به جای وسائل نقلیه بیشتر شده است.

به گفته‌ی اتحادیه دوچرخه‌سازان در آلمان، سال گذشته میلادی این صنعت ۴ تا ۵ میلیارد یورو سود داشته که ۱۰ درصد افزایش را در مقایسه با سال پیش از آن نشان می‌دهد.

نکته قابل توجه در این میان فروش چشمگیر دوچرخه‌های برقی بوده است. در مجموع ۴ میلیون دستگاه دوچرخه در سال ۲۰۱۱ در آلمان به فروش رفته که از این میان سهم دوچرخه‌های برقی ۳۱۰ هزار دستگاه بوده است.

دوچرخه‌های برقی به طور متوسط به قیمت ۱۶۰۰ یورو فروخته می‌شوند. بر اساس آمار "اتحادیه دوچرخه‌سازان آلمان" نزدیک به ۹۰۰ هزار دستگاه از این نوع دوچرخه ‌اینک در این کشور در تردد هستند. دست‌اندرکاران این اتحادیه امیدوارند تا سال ۲۰۲۰ شمار دوچرخه‌های برقی در خیابان‌های آلمان تا یک میلیون دستگاه افزایش یابد.

یکی از مدل‌های پرطرفدار میان خریداران Pedelecs است که با آن می‌توان با سرعت ۲۵ تا ۴۵ کیلومتر در ساعت حرکت کرد. این ویژگی موجب شده تا این مدل به جانشینی محبوب برای خودروی شخصی یا وسائل نقلیه عمومی در مسافت‌های کوتاه تبدیل شود.

در کنار دوچرخه‌های برقی دوچرخه‌های کوهستان و دوچرخه‌های شهری نیز از پرطرفدارترین مدل‌ها در میان مردم آلمان در سال گذشته بوده‌اند. به گفته‌ی یکی از دست‌اندرکاران اتحادیه دوچرخه‌سازان آلمان این امر از "آگاهی مردم نسبت به محیط زیست" نشان دارد که همین ویژگی نیز باعث سودآوری این صنعت بوده است.

کلاه ایمنی؛ موافقان و مخالفان

بسیاری از مردم آلمان برای انجام کارهای روزمره از دوچرخه استفاده می‌کنند و در تمامی خیابان‌های اصلی شهرهای این کشور مسیرهای ویژه‌ای برای رفت و آمد دوچرخه در نظر گرفته شده است. در سال ۲۰۱۱ نزدیک به ۷۰ میلیون دستگاه دوچرخه در میان خانواده‌های آلمانی وجود داشته که ۳۰ میلیون دستگاه در این میان به طور مرتب استفاده شده‌اند.

در حالی که علاقه به دوچرخه افزایش پیدا کرده، قیمت این وسیله حمل و نقل نیز گران‌تر شده است. یک دستگاه دوچرخه نو در سال ۲۰۱۱ به طور متوسط ۴۹۵ یورو قیمت داشته که بیش از ۷ درصد افزایش را نسبت به سال‌ پیش‌از آن نشان می‌دهد.

استفاده از کلاه ایمنی هنگام دوچرخه‌سواری در آلمان اجباری نیست اما در سال‌های اخیر بحث‌های فراوانی در مورد لزوم اجباری کردن کلاه ایمنی برای دوچرخه‌سواران به وجود آمده است.

به گفته‌ی اشتفان شرایر از اتحادیه دوچرخه‌سازان در آلمان، دست‌اندرکاران این صنعت با دیده‌ی تردید به مناسب بودن تصویب چنین قانونی می‌نگرند. او می‌گوید: «پژوهش‌های علمی ثابت کرده‌اند در صورت اجباری شدن استفاده از کلاه ایمنی شمار دوچرخه‌سواران کاهش خواهد یافت.»

آقای شرایر همچنین اضافه می‌کند‌: «چنانچه میزان دوچرخه‌سواران در خیابان‌ها کاهش یابد، از میزان توجه رانندگان خودروها به اطراف نیز کم می‌شود و همین امر سوانح رانندگی را به همراه می‌آورد.»

به گفته‌ی این عضو اتحادیه دوچرخه‌سازان آلمان کاهش سود این صنعت در صورت اجباری شدن کلاه ایمنی "در درجه دوم اهمیت" قرار دارد.

با این حال "وزارت راه و ترابری آلمان" اکنون ر حال بررسی مقرراتی برای اجباری شدن استفاده از کلاه ایمنی برای دوچرخه‌سوارانی است که با سرعت بیش از ۲۵ کیلومتر در ساعت با دوچرخه‌های برقی Pedelecs در تردد هستند.

منبع : دویچه وله

{socialsharing}


اخبار جدید مربوط به این بخش
اخبار قدیمی مربوط به این بخش

www.iranianthailand.com

سرمایه گذاری

مشاوره سرمایه گذاری تایلند

مشاوره سرمایه گذاری تایلند

جزء آن دسته از کشورهائی است که به خاطر رشد سریع اقتصاد...

21 August 2011 ادامه مطلب...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

خدمات ویزا

مشاوره و اخذ انواع ویزا تایلند

مشاوره و اخذ انواع ویزا تایلند

به طور معمول شما می توانید جهت اخذ ویزای توریستی 60 روزه...

25 January 2011 ادامه مطلب...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

آموزش

مشاوره و اخذ پذیرش تحصیلی

مشاوره و اخذ پذیرش تحصیلی

تحصیل در یک کلام یک سرمایه گذاریست بدین معنا که دانشجو...

25 January 2011 ادامه مطلب...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

ثبت شرکت

مشاوره تجارت و ثبت شرکت تایلند

مشاوره تجارت و ثبت شرکت تایلند

ساختار شرکت محدود در تایلند مشابه با ساختار شرکت با...

21 August 2011 ادامه مطلب...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com