قابل توجه هموطنان عزیز کسانی که تمایل به انتشار اخبار، تصاویر و ... نایاب در وبسایت ایرانیان تایلند را دارند می توانند با پشتیبانی سایت از این لینک در تماس باشند.
Blue Grey Red

ايران جواب قاطع و محكمي به اقدامات تروريستي مي‌دهد با تشكيل كميته‌اي اسنادمان را در اختيار مجامع بين‌المللي قرار مي‌دهيم

    تاریخ ایجاد مطلب :دی 26, 1390
مجموعه : سیاسی-ایران    

وزير اطلاعات در حاشيه جلسه دولت:
ايران جواب قاطع و محكمي به اقدامات تروريستي مي‌دهد
با تشكيل كميته‌اي اسنادمان را در اختيار مجامع بين‌المللي قرار مي‌دهيم

وزير اطلاعات گفت: به حول و قوه الهي پاسخ محكمي را به اقدامات تروريستي خواهيم داد.

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمين حيدر مصلحي در حاشيه جلسه هيات دولت در جمع خبرنگاران با تسليت شهادت شهيد احمدي‌روشن و همراه وي(قشقايي) اظهار كرد: انگليس و آمريكا در اين ترورها نمي‌توانند خود را مخفي نگه دارند و اين‌طور نيست كه آن‌ها بتوانند دست پليد خود را در اين حوادث مخفي نگه دارند.

وي گفت: نكته قابل توجه اين است كه آن‌ها يك پسر بد را در خانواده خاورميانه قرار دادند و جنايت‌هاي مختلفي كه اين‌طور شكل مي‌گيرد را به گردن او مي‌اندازند و ان‌شاءالله به حول و قوه الهي او هم جواب محكمي را خواهد گرفت.

وزير اطلاعات در ادامه گفت: سرويس موساد با حمايت آن كشورهايي كه ما را تروريست مي‌دانند مي‌آيند سر پرونده ارباب سير كه نتوانست دو هفته در صدر رسانه‌ها قرار بگيرد يك اتهام واهي با يك ورشكستگي اطلاعاتي به گردن جمهوري اسلامي ايران مي‌اندازند. اين‌ها بايد بيايند امروز تكليف خود را مشخص كنند كه در مورد تروريسم دولتي و اقداماتي كه انجام مي‌شود، چه پاسخي دارند.

مصلحي تاكيد كرد: مجامع بين‌المللي به‌خصوص مجامع بين‌المللي حقوقي در مورد برخوردي كه با دانشمندان علمي صورت مي‌گيرد، بايد پاسخگو باشد، اين دنياي مدعي پيشرفت علمي مي‌خواهد در مورد اين مباحث چه بگويد؟ آيا احتمال اين را نمي‌دهد كه اين اتفاق ممكن است فردا در كشور خودشان صورت بگيرد؟ و با روندي كه اين‌ها دارند برخورد مي‌كنند قطعا در كشورهاي خودشان نيز اين اتفاقات خواهد افتاد.

مصلحي گفت: آن‌ها بايد تكليف اين موضوع را روشن كنند.

وزير اطلاعات افزود: ما ان‌شاءالله به حول و قوه الهي پاسخ محكمي را به اين اقدامات خواهيم داد و همه‌ اين مجموعه‌ها اعم از انگليسي‌ها، آمريكايي‌ها، موساد و مجموعه‌هاي ديگري كه با آن‌ها همراهي مي‌كنند جواب قاطع و سنگين جمهوري اسلامي ايران را خواهند ديد.

وزير اطلاعات در ادامه در پاسخ به اين سوال كه رسانه‌هاي غربي مدعي هستند اگر جمهوري اسلامي سندي دال بر دخالت سرويس‌هاي اطلاعاتي غرب در اين ترورها دارد، چرا تاكنون اين اسناد را به مجامع بين‌المللي حقوقي ارايه نكرده است؟ گفت: در اين ارتباط با دبيرخانه شوراي عالي امنيت ملي هماهنگ كرديم كه يك سري اقداماتي كه بايد در مجامع بين‌المللي به‌خصوص حقوقي صورت بگيرد، انجام شود. مجامع بين‌المللي حقوقي بايد در ارتباط با اين مباحث تعيين تكليف كرده و به وظايف خود در ارتباط با اين موضوع عمل كنند.

وي ادامه داد: ما با هماهنگي با دبيرخانه شوراي عالي امنيت، اسناد و مداركمان را در اختيار آن‌ها قرار مي‌دهيم تا اين كار را دنبال كنند و در واقع كميته‌اي براي پي‌گيري اين موضوع تشكيل شود.

مصلحي در پاسخ به اين سوال كه آيا سرنخ‌هايي نيز در زمينه اين ترورها به دست آمده است، گفت: ان‌شاءالله به‌موقع در اين ارتباط صحبت خواهيم كرد.

وزير اطلاعات در پاسخ به اين سوال كه چرا براي اين دانشمندان حفاظت بيشتري گذاشته نمي‌شود؟ گفت: ما دستگاه‌هاي اطلاعاتي هستيم و بر اساس وظيفه‌ اطلاعاتي خود بايد به دستگاه‌هاي مختلف اطلاع‌رساني كنيم كه مثلا در رابطه با فلان شخصيت يا فلان مجموعه چه پيش‌بيني و تدابيري انديشيده شود و دستگاه‌هاي ديگري هستند كه در اين زمينه مسووليت دارند.

مصلحي ادامه داد: من به دنبال اين نيستيم كه توپ را در زمين ديگري بيندازم ولي مي‌خواهم اين را بگويم كه دستگاه‌ها هركدام داراي چارچوب و محدوده وظايفي هستند و وزارت اطلاعات نيز در چارچوب وظايف خود عمل مي‌كند و ماموريت حفاظت بر عهده ما نيست و ما اين را تعريف نمي‌كنيم. دستگاه‌هاي ديگري مسوول اين موضوع هستند.

وي در مورد اين‌كه چه دستگاه‌هايي مسوول اين موضوع هستند؟ گفت: دستگاه‌هاي مختلف مانند سپاه و نيروي انتظامي. البته اين‌ها نيز تنها نيستند و در ارتباط با اين موضوع شوراي امنيت كشور تصميم مي‌گيرد كه هركسي در چه رده حفاظتي مورد حفاظت قرار بگيرد و اين مورد را به دستگاه‌هاي مختلف مربوطه اعلام مي‌كند.

منبع : isna.ir

{socialsharing}


اخبار جدید مربوط به این بخش
اخبار قدیمی مربوط به این بخش

www.iranianthailand.com

سرمایه گذاری

مشاوره سرمایه گذاری تایلند

مشاوره سرمایه گذاری تایلند

جزء آن دسته از کشورهائی است که به خاطر رشد سریع اقتصاد...

21 August 2011 ادامه مطلب...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

خدمات ویزا

مشاوره و اخذ انواع ویزا تایلند

مشاوره و اخذ انواع ویزا تایلند

به طور معمول شما می توانید جهت اخذ ویزای توریستی 60 روزه...

25 January 2011 ادامه مطلب...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

آموزش

مشاوره و اخذ پذیرش تحصیلی

مشاوره و اخذ پذیرش تحصیلی

تحصیل در یک کلام یک سرمایه گذاریست بدین معنا که دانشجو...

25 January 2011 ادامه مطلب...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

ثبت شرکت

مشاوره تجارت و ثبت شرکت تایلند

مشاوره تجارت و ثبت شرکت تایلند

ساختار شرکت محدود در تایلند مشابه با ساختار شرکت با...

21 August 2011 ادامه مطلب...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com