قابل توجه هموطنان عزیز کسانی که تمایل به انتشار اخبار، تصاویر و ... نایاب در وبسایت ایرانیان تایلند را دارند می توانند با پشتیبانی سایت از این لینک در تماس باشند.
Blue Grey Red

یکی از شایع‌ترین منابع استرس چیست؟+راهنمایی برای کاهش

    تاریخ ایجاد مطلب :خرداد 16, 1392
مجموعه : بهداشت و سلامت    

یکی از شایع‌ترین منابع استرس چیست؟+راهنمایی برای کاهشکتاب«راهنمای استرس» حاصل تلاش چندین‌ساله محققان و کارشناسان روانشناسی است که با ارایه زمینه‌های استرس، دسته‌بندی تنش‌ها و بیان راهکار‌ها و تکنیک‌‌های آرام‌سازی، افراد را به مقابله با این آسیب دعوت می‌کنند.

کتاب «راهنمای استرس» نوشته جنی استینمتز، جان بلانکنشیپ، لیندا براون، دبوراهال و گریس میلر با ترجمه مهناز خزاییلی، حاصل تلاش چند‌ساله گروهی از محققان و کارشناسان برای تامین نیاز مراجعان به درمانگاه‌‌ها و دفتر‌های مشاوره بوده است.

این کتاب می‌تواند به عنوان خودآموز برای کاهش استرس در محیط کار و در روابط میان فردی استفاده شود و با راهنمایی در زمینه برنامه‌های آموزشی، بازآموزی، مددکاری، تربیت حرفه‌ای، مشاوره تحصیلی و روانشناسی، به کنترل‌کردن استرس و رسیدن به زندگی آسان‌تر کمک کند.

استرس اصطلاحی است برای توصیف مواردی که افراد را در دنیای مدرن، زیاد رنج می‌دهد و در علم پزشکی به میزان و یا درجه «فرسودگی درون»، اطلاق می‌شود.

هشدار‌دهنده‌های استرس جزء جدایی‌ناپذی زندگی انسان‌ها هستند و در بسیاری از موارد به ما این امکان را می‌دهند که به صورت موثر در برابر موقعیت‌‌‌ها واکنش نشان دهیم.

احساس‌های خوشایند و طبیعی، استرس‌های سالمی هستند که ممکن است تنش به همراه داشته باشند اما نیروی محرکی، قوی دارند زیرا با افزایش انگیزه همراه هستند و شرط لازم برای رصد سلامتی این تنش‌ها، این است که با بازگشت دوباره آرامش همراه شوند.

مشخص کردن منشاء استرس به اندازه شناسایی علایم رایج این مساله، اهمیت دارد. نکته مهم درکنترل استرس این است آن رامزمن و ادامه دار نکنید و برای کاهش این پدیده در طول روز خودتان را تنظیم کنید، میان موقعیت‌هایی که می‌‌توانید آن را تغییر دهید و شرایطی که نمی‌توانید در آن‌ها دگرکونی ایجاد کنید، تفاوت قایل شوید.

این کتاب با بررسی استرس‌های جسمی، فیزیکی، اجتماعی، سازمانی و روش های آرام‌سازی مانند گفت‌وگو با خود یا خود‌گویی، به ارایه تمرین‌های آرام سازی می‌پردازد. این راهنمایی در نقاط گوناگون چرخه استرس، به گزینش روش مناسب برای مقابله با این پدیده می‌انجامد.

تمرین آرام‌سازی با دو هدف عمده برای مقابله با استرس پیشنهاد می شود. نخست برای تخفیف علائم جسمی و فیزیکی استرس یا پیشگیری از آن و دومین دلیل برای یادگیری این تکنیک‌ها، این است که گاهی آنقدر به فکر موقعیت‌‌های معینی هستیم که نمی‌توانیم تکنیک‌های دیگر را به کارببریم مگر این که اضطرابمان را به سطح قابل کنترلی، کاهش دهیم.

بسیاری از ما بر این باوریم که برخی احساسات ناخواسته و بدون کنترل ما، رخ می‌دهند در حالی که در بسیاری از موارد می‌توان با خود گویی یا بازسازی شناختی، این میل درونی را کنترل کرد. نحوه تفکر ما بر نوع احساسات ما تاثیر‌گذار است و گفت‌‌وگوی درونی ما مستلزم ایجادبرخی تغییرات در شیوه‌های معمول رفتار و تعامل‌های روزمره ماست.

موقعیت‌‌های ارتباطی در سه بخش فرستنده ، دریافت‌کننده و محتوای پیام رخ می‌‌دهند که می‌تواند کلامی یا غیر کلامی باشد. هنگامی فرآیند ارتباط به صورت هموار و روان عمل کنند، ارتباط موثر برقرار می‌شود و جای چندانی برای سوء‌تعبیر یا سوء تفاهم باقی نمی‌‌ماند.

یکی از شایع‌ترین منابع استرس ناتوانی از بیان احساست و افکار برای دیگران است. استرس‌زاهای اجتماعی از تعامل مشکل بین افراد، ناشی می‌شوند. زمانی که نمی‌توانیم خودمان را به طور متناسب در تعامل‌ها ابراز کنیم، در نتیجه از دست خودمان و دیگران عصبانی می‌شویم و خودخوری می‌کنیم.

کتاب «راهنمای استرس» نوشته جنی استینمتز، جان بلانکنشیپ، لیندا براون، دبوراهال و گریس میلر با ترجمه مهناز خزاییلی از سوی نشر نی وارد بازار شده است. این کتاب در 192 صفحه، موضوع فشار روانی و پیشگیری را بررسی می‌کند.

منبع: خبرآنلاین


اخبار جدید مربوط به این بخش
اخبار قدیمی مربوط به این بخش

www.iranianthailand.com

سرمایه گذاری

مشاوره سرمایه گذاری تایلند

مشاوره سرمایه گذاری تایلند

جزء آن دسته از کشورهائی است که به خاطر رشد سریع اقتصاد...

21 August 2011 ادامه مطلب...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

خدمات ویزا

مشاوره و اخذ انواع ویزا تایلند

مشاوره و اخذ انواع ویزا تایلند

به طور معمول شما می توانید جهت اخذ ویزای توریستی 60 روزه...

25 January 2011 ادامه مطلب...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

آموزش

مشاوره و اخذ پذیرش تحصیلی

مشاوره و اخذ پذیرش تحصیلی

تحصیل در یک کلام یک سرمایه گذاریست بدین معنا که دانشجو...

25 January 2011 ادامه مطلب...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

ثبت شرکت

مشاوره تجارت و ثبت شرکت تایلند

مشاوره تجارت و ثبت شرکت تایلند

ساختار شرکت محدود در تایلند مشابه با ساختار شرکت با...

21 August 2011 ادامه مطلب...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com