قابل توجه هموطنان عزیز کسانی که تمایل به انتشار اخبار، تصاویر و ... نایاب در وبسایت ایرانیان تایلند را دارند می توانند با پشتیبانی سایت از این لینک در تماس باشند.
Blue Grey Red

مذاکرات ايران و آژانس مفيد و سازنده بود

    تاریخ ایجاد مطلب :خرداد 02, 1391
مجموعه : ایران    

سعيد جليلي دبیر شورای عالی امنیت ملی كشورمان و یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز پس از مذاكرات خود با حضوردر جمع خبرنگاران گفتگوها را مفید ومثبت ارزيابي كردند.جلیلی گفت: گفتگوهای خوبی با آمانو داشتیم و ان شاء الله همکاری خوبی را در آینده خواهيم داشت. آمانو نيز اظهار داشت : ما موضوع رویکرد ساختارمند را بررسی کردیم. قطعاً پیشرفت گفتگوها اثر مثبتی بر مذاکرات1+5 و ایران خواهد گذاشت.

مذاکرات ايران و آژانس مفيد و سازنده بوددبیر شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر این که ایران از اعضای فعال آژانس است، افزود: جمهوری اسلامی ایران از مدعیان جدی برای تحقق شعار خلع سلاح در سطح جهانی، مقابله با اشاعه سلاح های هسته ای و استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای برای اعضایNPT است.

وي تصریح کرد: ظرفیت هایی که جمهوری اسلامی در این سه زمینه دارد بستر خوبی را برای همکاری بین جمهوری اسلامی و آژانس فراهم می کند تا بتوانیم همکاری خوبی برای تقویت آژانس داشته باشیم تا آژانس بتواند وظایف خود را در عرصه های مختلف به ویژه در  سه محور دفاع از حقوق اعضا برای استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای، تحقق خلع سلاح و مقابله با اشاعه سلاح هسته ای انجام دهد.

 جلیلی افزود: امروز گفتگوهای  خوبی با آمانو در این زمینه داشتیم و ان شاء الله همکاری خوبی را در آینده در این سه محور داشته باشیم.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی پس از دیدار با دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان گفت: در این دیدار درباره طیف متنوعی از موضوعات از جمله خلع سلاح هسته ای، استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای، تقویت آژانس و روند آینده اقداماتمان گفتگو کردیم.

 یوکیا آمانو پس از دیداری که بیش از دو ساعت به طول انجامید در جمع خبرنگاران اضافه کرد: ما موضوع رویکرد ساختارمند را بررسی کردیم؛ کارهایی باقی مانده است اما اینها مانع پیشرفت گفتگوها نخواهد بود.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در پاسخ به پرسشی درباره فضای مذاکرات گفت: ما مذاکرات گسترده و فشرده ای را در جو خوبی برگزار کردیم. قطعاً پیشرفت گفتگوها اثر مثبتی بر مذاکرات1+5 و ایران خواهد گذاشت. البته اینها دو موضوع متفاوت از هم هستند اما می توانند یکدیگر را تقویت کنند.

آمانو تاکید کرد: من متعهد به حل و فصل موضوع از طریق گفتگو هستم.

وی در پاسخ به پرسشی درباره این که چگونه اطلاعات مربوط به مسأله هسته ای ایران که منجر به ترور برخی دانشمندان هسته ای ایران شد، به دست برخی آژانس های اطلاعاتی افتاد؟ گفت: آژانس وظیفه مشخصی برای حفاظت از اطلاعات دارد و من هر چه در توانم است برای حفاظت از اطلاعات محرمانه انجام می دهم.

آمانو افزود: درباره قضیه ترورهایی که شما مطرح کردید، احساس من، همدردی با اشخاص و انسان هاست؛ آژانس اصلاً درگیر در این ترورها نیست. من مخالف خشونت هستم.

وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که آژانس چرا دنبال مدالیته ای نیست که به صورت یکباره به حل مسأله هسته ای ایران بپردازد و هر بار موضوعی خاص مطرح نشود؟ گفت: من وارد جزئیات نمی شوم اما آژانس دیدگاه هایی دارد و ایران هم دیدگاه هایی خاص خود.

منبع : واحد مرکزی خبر

{socialsharing}


اخبار جدید مربوط به این بخش
اخبار قدیمی مربوط به این بخش

www.iranianthailand.com

سرمایه گذاری

مشاوره سرمایه گذاری تایلند

مشاوره سرمایه گذاری تایلند

جزء آن دسته از کشورهائی است که به خاطر رشد سریع اقتصاد...

21 August 2011 ادامه مطلب...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

خدمات ویزا

مشاوره و اخذ انواع ویزا تایلند

مشاوره و اخذ انواع ویزا تایلند

به طور معمول شما می توانید جهت اخذ ویزای توریستی 60 روزه...

25 January 2011 ادامه مطلب...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

آموزش

مشاوره و اخذ پذیرش تحصیلی

مشاوره و اخذ پذیرش تحصیلی

تحصیل در یک کلام یک سرمایه گذاریست بدین معنا که دانشجو...

25 January 2011 ادامه مطلب...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

ثبت شرکت

مشاوره تجارت و ثبت شرکت تایلند

مشاوره تجارت و ثبت شرکت تایلند

ساختار شرکت محدود در تایلند مشابه با ساختار شرکت با...

21 August 2011 ادامه مطلب...
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com