راه آهن شناور در استان لوپبوری

به اشتراک بگذارید:

لوت فای لوی نَم یا راه آهن شناور یکی از جاذبه های استان لوپبوری می باشد. لوپبوری در ۱۵۰ کیلومتری شمال شرقی بانکوک واقع شده است.

اگر به دنبال سفر یک روزه با قطار هستید می‌توانید قطار ترتیب داده شده توسط راه‌ آهن دولتی تایلند که از بانکوک به سد پاساک جولاساد (Pasak Jolasid) در استان لوپبوری را انتخاب کنید. سفر‌های روت‌فای لوی نم (Rotfai loi nam) یا سفرهای قطار شناور معمولاً هر ساله از ۱۶ نوامبر تا ۲۶ ژانویه، آخر هفته‌ها اجرا می شود.

برنامه سفر بدین شرح است که قطار ساعت ۷:۱۰ صبح از ایستگاه راه آهن بانکوک (هوآ لامپونگ) خارج می شود و قطار در ساعت ۳ بعدازظهر حرکت به سمت بانکوک را آغاز می‌کند و حدود ساعت ۶:۳۰ عصر به ایستگاه راه آهن بانکوک بر می‌گردد. نکته مهم این سفر توقف ۳۰ دقیقه‌ای در میانه راه بر روی آب سد است که شرایط بسیار مناسبی برای عکاسی و تماشای منظره سد را فراهم می‌کند.

برنامه به شرح زیر است: قطار ساعت 7:10 صبح از ایستگاه راه آهن بانکوک (هوآ لامپونگ) خارج می شود و در ساعت 3 بعدازظهر از سد برمی گردد. نکته مهم در این سفر توقف 30 دقیقه ای در میانه راه سد ، مشرف شدن به مخزن و ایجاد یک عکس عالی است.

بلیط های رفت و برگشت در دو نوع ۲۹۰ باتی با پنکه و ۴۹۰ باتی با کولو و تهویه هوا موجود می‌باشد.

تصاویر
موقعیت جغرافیایی

0 0 رای ها
نمره دهی به مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده تمام نظرات

محتوای تولید شده در این رسانه محافظت می‌شود.