با پیشنهاد نخست‌ وزیر تایلند خرید زیردریایی‌ها به تعویق افتاد

به اشتراک بگذارید:

بنا به گفته سخنگوی وزارت دفاع تایلند، ژنرال کونگچیپ تانتراوانیت، نخست وزیر پرايوت چان او چا به وزير دفاع و نيروی دريايی تايلند گفته است كه تا بهبود وضعيت کویید ۱۹ در کشور خرید دو زیر دریایی را به تعویق بیاندازند.

نیروی دریایی پیشتر پیشنهاد خرید زیردریایی‌ها را با در نظر گرفتن بودجه مالی سال ۲۰۲۲ به کمیته ویژه پارلمان ارائه کرده بود. نیروی دریایی ارتش گفته بود که وظیفه آنهاست که پیشنهاد را برای حفظ سطح آمادگی خود ارائه دهند. این اقدام باعث انتقاد مردم و احزاب مخالف در کشور شده بود.

سخنگوی وزارت دفاع گفت، این وزارتخانه و نيروی دريايی تايلند کاملاً‌ بر موضوع واقف هستند كه وضعیت کویید ۱۹ هنوز در مقیاس وسیعی بر زندگی مردم تایلند تأثیر می گذارد و بنابراین توافق كردند كه خرید زیردریایی‌هایی را كه امسال با استفاده از بودجه مالی ۲۰۲۲ برنامه ریزی شده بود را به تعویق بیندازند.

وی افزود: این وزارتخانه با وزارت دفاع چین كه به ما زیردریایی ها را می فروشد، درباره لزوم به تعویق انداختن پروژه گفتگو خواهند كرد.

پروژه تهیه زیردریایی یک قرارداد دولت به دولت بین وزارت دفاع تایلند و چین است. همه توافق ها شفاف است و از طریق کانال دیپلماتیک بدون هیچ واسطه یا کارگزار انجام شده است.

وی اشاره کرد: لطفاً از این پروژه در بحث سیاسی استفاده نكنید كه می تواند بر روابط دو كشور تأثیر بگذارد. ژنرال کونگچیپ در پایان گفته‌هایش گفت كه نیروی دریایی به مقدار ۳/۳۷ ميليارد بات در بودجه سال ۲۰۲۰ و ۳/۴۲ ميليارد بات در بودجه سال ۲۰۲۱ هزينه‌های خود را كاهش داده و برای دولت صرفه جویی كرده است.


بیشتر بخوانید:

5 1 رای
نمره دهی به مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده تمام نظرات

محتوای تولید شده در این رسانه محافظت می‌شود.