پلیس تایلند؛ تاکسی‌هایی که گردشگران را سوار نمی کنند، به وجهه این کشور لطمه می زند

به اشتراک بگذارید:

پلیس تایلند روز شنبه (۱۷ سپتامبر) اعلام کرد تاکسی هایی که از سوار کردن گردشگران خارجی در هنگام بارش باران شدید خودداری می کنند، به شهرت این کشور به عنوان یک مقصد گردشگری آسیب می زند.

آپیچات سوریبونیا، سخنگوی اداره پلیس گفت، اداره پلیس گردشگری از طریق خط تلفن ۱۱۵۵ گزارشاتی مبنی بر امتناع رانندگان تاکسی از سوار کردن گردشگران هنگام بارندگی دریافت کرده است. وی گفت، این اقدام به شدت تصویر گردشگری تایلند را خدشه دار می‌کند.

او افزود که “فقدان حرفه ای‌ گری” می تواند رقابت پذیری تایلند را در بازار جهانی گردشگری تضعیف کند.

آپیچات به مسافرانی که در چنین شرایطی قرار می‌گیرند توصیه کرد که از شماره مجوز تاکسی عکس گرفته و آن را از طریق خط تلفن ۱۱۵۵ به مسئولان ذیربط گزارش دهند تا علیه رانندگان خاطی برخورد قانونی شود. او گفت، کسانی که مجرم شناخته شوند با مجازاتی روبرو می شوند که می تواند شغل آنها را به شدت تحت تأثیر قرار دهد. رانندگانی که قانون را زیر پا بگذارند با جریمه نقدی تا هزار بات و ضبط احتمالی گواهینامه رانندگی مواجه می شوند.

بر اساس داده‌های وزارت حمل و نقل زمینی، شکایات مسافران تاکسی مبنی بر رد شدن آنها در سال ۲۰۱۸ حدود پنجاه هزار نفر بود که این آمار در سال گذشته ده هزار مورد افزایش داشته است. به گفته این اداره، تا ۸۰ درصد از رانندگان تاکسی که مسئول این امر بودند طبق قانون با آنها برخورد و مجازات شده‌اند.

هموطنانی که در چنین شرایطی قرار گرفتند می‌‌‌‌توانند شکایات خود را به مرکز عمومی حفاظت از مسافران به شماره تلفن ۱۵۸۴ و پلیس راهنمایی و رانندگی به شماره ۱۱۹۷ گزارش دهند.


بیشتر بخوانید:


5 1 رای
نمره دهی به مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده تمام نظرات

محتوای تولید شده در این رسانه محافظت می‌شود.