جزیره پراتونگ در استان (پن یا) پنگ نگا

به اشتراک بگذارید:

جزیره پراتونگ (Koh Phra Thong) به معنی جزیره بودای طلایی در زبان تایلندی، یک جزیره ۸۸ کیلومتری است که در حدود ۴۰ کیلومتری شمال کائو لک (Khao Lak) در منطقه کورابوری، استان پن یا (و یا پنگ نگا) واقع شده است.

مانند اکثر جزایر در امتداد ساحل استان‌های پن یا و رانونگ، این جزیره شامل سه سبک اصلی چشم انداز است: جنگل‌های حرا تا ساحل شرقی، سواحل شن سفید و جزایر سنگی در ساحل غربی و منطقه مرکزی جزیره که دارای تمام خصوصیات ساوانای آفریقا است؛ طوری که تقریباً انتظار دارید که گورخرها، زرافه ها و شیرها را در حال پرسه زدن ببینند! همچنین، یکی از بهترین مقاصد تماشای پرندگان در تایلند است – پراتونگ یکی از آخرین مکانهای باقیمانده روی زمین برای تماشای نوعی لک لک خاص در حال انقراض است.

جزیره پراتونگ که در بین گردشگران ناشناخته مانده است، از بعد گردشگری توسعه آنچنانی نیافته است. جزیره محل زندگی حدود ۳۰۰ نفر است که به کار ماهیگیری و کشاورزی مشغول هستند (درختان بادام هندی در این منطقه کشور رشد خوبی دارند) . در این جزیره فقط چند گزینه اقامتی در دسترس است و به غیر از هتل و استراحتگاه رده بالای بودای طلایی، بیشتر گزینه های اقامتی در ساحل غربی جزیره، سوییت‌های یکنفره ارزان قیمت و بانگالو‌های رده متوسط است.

نکته اصلی قابل توجه درباره جزیره پراتونگ، ارتباط قوی آن با طبیعت است که به بازدید کنندگان خود ارائه می دهد. با امکان تماشای بیش از ۱۰۰ گونه پرنده، گوزن های بسیار خجالتی سمبر، گربه های ماهیگیر، و همچنین لاک پشت های دریایی، قدم زدن در اطراف پراتونگ مطمئنا دوستداران طبیعت را خوشحال می کند.

بهترین راه برای رسیدن به جزیره پراتونگ، کرایه قایق دم بلند در اسکله کورابوری است. این سفر از طریق جنگل حرا و یک تنگه یک کیلومتری حدود یک ساعت طول خواهد کشید. توجه داشته باشید که آخرین قایق در ساعت ۱۶:۳۰ از کورابوری حرکت می کند، بنابراین اگر نمی خواهید شب را در آنجا سپری کنید، زودتر برنامه ریزی کنید تا زودتر به مقصد برسید. اگر قبلاً اقامت خود را در یکی از استراحتگاه‌های جزیره رزرو کرده اید، مطمئناً آنها خدمات ترانسفر را برای شما ترتیب خواهند داد.

تصاویر
موقعیت جزیره

بیشتر ببینید:

5 1 رای
نمره دهی به مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده تمام نظرات

محتوای تولید شده در این رسانه محافظت می‌شود.