تایلند علیه صرافی رمز‌ارز بایننس شکایت کیفری آغاز کرده است

به اشتراک بگذارید:

سرکوب مجدد فعالیت صرافی بایننس در سراسر جهان آغاز شده است، دولتهایی مانند انگلستان، ژاپن، کانادا و ایالات متحده اخیراً اقدامات این صرافی را با دقت رصد می کنند. براساس گزارش روز پنجشنبه بلومبرگ، سازمان پول سنگاپور قصد دارد درخواست مجوز خدمات آسیایی بایننس را بررسی کند.

ناظر مالی تایلند روز جمعه اعلام کرد که آژانس یک شکایت کیفری علیه صرافی رمز ارز بایننس در مورد اتهام به فعالیت تجاری در حوزه دارایی های دیجیتال بدون مجوز را آغاز کرده است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند در بیانیه ای گفت، در تایلند فقط شرکت‌های دارای مجوز، مجاز به ارائه خدمات مربوط به تجارت ارز‌های دیجیتال هستند.

کمیسیون در آوریل، در نامه ای به بایننس در مورد فعالیت‌های آنها هشدار داده بود اما هیچ پاسخی دریافت نکرد که در نهایت منجر به شکایت کیفری به پلیس تایلند شد.

سخنگوی بایننس از اظهارنظر درمورد شکایت تایلند خودداری کرد و گفت که این یک رویکرد مشترک برای کار با نهادهای نظارتی است و تعهدات مربوط به انطباق را جدی می گیرد.

هفته گذشته ناظر مالی انگلیس این شرکت را که یکی از بزرگترین صرافی‌های رمز ارز در سطح جهانی است، از انجام فعالیت در این کشور منع کرد.

کمیسیون گفت، شکایتی که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار در تایلند ثبت شده است آغاز یک رویه کیفری است و افزود؛ مجازات این جرم دو تا پنج سال حبس، ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار بات جریمه نقدی و جریمه نقدی روزانه حداکثر تا ۱۰ هزار بات برای هر روز ادامه تخلف را دارد.

بر اساس اطلاعات وبسایت CryptoCompare، حجم معاملات در ماه ژوئن ۶۶۲ میلیارد دلار بود که تقریبا ده برابر بیشتر از ژوئیه ۲۰۲۰ است.


بیشتر بخوانید:

5 1 رای
نمره دهی به مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده تمام نظرات

محتوای تولید شده در این رسانه محافظت می‌شود.