پزشک واکسینه شده با واکسن چینی، بر اثر کرونا درگذشت

به اشتراک بگذارید:

درگذشت یکی دیگر از کارکنان مراقبت های بهداشتی کاملاً واکسینه شده، منجر به افزایش درخواست ها برای تزریق تقویت کننده فایزر شده است. بانکوک پست گزارش می دهد که درگذشت دکتر سارانیا لاپانیچ توسط آنوترا چیتیناندانا از دانشکده سلطنتی پزشکان تایلند در فیس بوک اعلام شده است. دکتر سارانیا، معروف به دکتر آم، در بیمارستان بومیپول آدولیاده در بانکوک کار می کرد.

به گفته پزشک مشهور پاکپوم دژاسادین، دکتر سارانیا با دریافت ۲ دوز از واکسن چینی سینواک، واکسینه شده بود. با این حال، اعتقاد بر این است که واکسن در برابر نوع دلتا، که اکنون گونه غالب در تایلند است، کمتر موثر است.

در اوایل این هفته، سوکسان کیتیسوپاکورن، مدیر بخش خدمات پزشکی شهرداری بانکوک تأیید کرد که یک پزشک در بیمارستان جارون کرونگ پراچاراک در پایتخت بر اثر کووید ۱۹ فوت کرده است. این مرگ ها در حالی رخ می دهد که قرار است فردا محموله دوم واکسن های کووید ۱۹ اهدا شده توسط دولت آمریکا را تحویل بگیرند. وزارت بهداشت عمومی می گوید که دوزهای فایزر در همه ۷۷ استان توزیع می شود تا به عنوان دوز تقویت کننده به کادر درمان تزریق شود.

تایلند با چالش عرضه کم واکسن کویید ۱۹، به ویژه واکسن های نوع mRNA مانند فایزر و مدرنا دست و پنجه نرم می کند که مطالعات نشان داده است در برابر نوع دلتا همچنان موثر هستند. مانون لیچاوانگ وونگ، متخصص بیماریهای تنفسی در بیمارستان ویچایوت بانکوک، پیش بینی می کند که میزان مبتلایان و مرگ و میر ناشی از کووید در ۱۰۰ روز آینده در نتیجه انواع مختلف ویروس ها افزایش چشمگیری خواهد داشت. به گفته مانون، نیمی از جمعیت تایلند ممکن است به ویروس مبتلا شوند و در صورت عدم تسریع واکسیناسیون، مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ به بیش از ۳۰ هزار نفر افزایش خواهد یافت.


بیشتر بخوانید:

5 1 رای
نمره دهی به مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده تمام نظرات

محتوای تولید شده در این رسانه محافظت می‌شود.