دانشجوی ۱۸ ساله تایلندی از نخست‌وزیر کشورش شکایت کرد

به اشتراک بگذارید:

یک شهروند ۱۸ ساله اهل سونکلا علیه نخست وزیر پرایوت چان‌او‌چا به دلیل رفتار ناشایست و کنار گذاشتن وظیفه که موجب رنجش شهروندان شده است، شکایت کرد.

واجیراویچ مامامونا، دانشجوی سال اول دانشکده اقتصاد دانشگاه چولالونگ کورن، شکایت خود را به معاون بازرس کلانتری شهر هات یای ارائه داد.

وی در شکایتنامه خود آورده است که پرایوت چان او چا، به عنوان نخست وزیر تایلند، مسئول مدیریت بیماری همه گیر کویید ۱۹ است. اما، به دلیل مدیریت نادرست از ابتدای سال ۲۰۲۰، این کشور مجبور است روزانه بیش از ۹ هزار مورد کرونایی جدید و شمار زیادی مرگ و میر را متحمل شوند و بسیاری از بیماران و قربانیان مورد بی توجهی قرار بگیرند.

وی همچنین گفت كه پرایوت باید تحت ماده ۴۷ قانون اساسی برای شهروندان خدمات درمان رایگان ارائه دهد.

دانشجوی ۱۸ ساله در شکایت خود همچنین اشاره کرد، عدم انجام وظیفه توسط نخست وزیر در دوران همه گیری کرونا باعث شده است که شهروندان تایلندی رنج ببرند، زیرا بسیاری از بیماران کرونایی با کمبود تجهیزات پزشکی و حمل و نقل مواجه شده‌اند که زندگی آنها را دشوارتر کرده‌ است. برخی از بیماران مجبور شده اند صورتحساب های هنگفتی را در بیمارستان های خصوصی بپردازند زیرا توسط سیستم مراقبت های بهداشتی عمومی مورد بی توجهی قرار گرفته اند.

پلیس شکایت وی را ثبت کرده و قرار است جلسه دوم را با وی برگزار کند.


بیشتر بخوانید:

5 1 رای
نمره دهی به مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده تمام نظرات

محتوای تولید شده در این رسانه محافظت می‌شود.