هدفگذاری تزریق ۱۰ میلیون دوز واکسن برای گروه‌های آسیب پذیر در تایلند

به اشتراک بگذارید:

به گفته گروه کنترل بیماری های وزارت بهداشت عمومی تایلند، ده میلیون دوز واکسن در این ماه برای تسریع واکسیناسیون گروه‌های آسیب پذیر در سراسر کشور توزیع می شود.

تا کنون، حدود ۲۲/۵ میلیون دوز واکسن کووید ۱۹ در تایلند تجویز شده است که این مقدار در بین مردم عادی و سه گروه حساس یعنی، سالمندان، کسانی که با یکی از هفت بیماری زمینه‌ای رنج می‌برند و زنان باردار تقسیم شده است، همچنین از گروه‌های حساس آسیب پذیر خواسته شده است مراقبت ویژه ای در برابر کویید ۱۹ برای ایمن سازی خود انجام دهند.

بیماریهای زمینه ای، بیماریهای مزمن تنفسی، چاقی در افراد با وزن بیش از ۱۰۰ کیلوگرم، سرطان، دیابت، فشار خون بالا، بیماریهای قلبی و عروقی و نارسایی کلیوی است.

دکتر اوپاس کارنکاوینپونگ، مدیر کل گروه کنترل بیماری ها گفت؛ تعداد مبتلایان جدید و مرگ و میرهای ناشی از کرونا همچنان بالاست و ۸۴ درصد مرگ و میر در بین این سه گروه حساس ثبت شده است. وی گفت، اکثریت افرادی که فوت کرده‌اند واکسینه نشده بودند که پس از ابتلا به این بیماری، به سرعت باعث وخیم تر شدن حال آنها شده و سپس مرگ آنها را رقم زده است.

دکتر اوپاس افزود، افراد سه گروه حساس باید برای واکسیناسیون رایگان در نزدیکترین کلینیک بهداشت عمومی دولتی این ماه ثبت نام کنند و واکسیناسیون باید به سرعت انجام شود، به ویژه در ۲۹ استان که بیشترین شیوع ویروس در آنها وجود دارد.

این ماه، این اداره ۱۰ میلیون دوز واکسن – چهار میلیون واکسین سینواک و شش میلیون دوز واکسن آسترازنکا تهیه کرده است که هر هفته به صورت دسته ای به همه استانها تحویل خواهد داد.

دکتر اوپاس تاکید کرد که واکسن ها می توانند ایمنی را در برابر انواع مختلف ویروس کووید ۱۹ ایجاد کنند. آنها می توانند از مرگ و وخیم شدن حال مبتلایان جلوگیری کنند.

امروز سازمان بهداشت عمومی تایلند ۲۱ هزار و ۸۸۲ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا و ۲۰۹ مورد مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ را گزارش کرده است. ۲۴۵ مورد از مبتلایانجدید در زندان‌های این کشور شناسایی شده است.


بیشتر بخوانید:

0 0 رای ها
نمره دهی به مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده تمام نظرات

محتوای تولید شده در این رسانه محافظت می‌شود.