احزاب مخالف تایلند انتخابات را بین ماه مارس و ژوئیه سال ۲۰۲۲ پیش بینی می کنند

به اشتراک بگذارید:

انتخابات بعدی تایلند ممکن است تا ۴ ماه دیگر برگزار شود و احزاب اپوزیسیون کشور انتخابات را بین ماه مارس و ژوئیه سال آینده پیش بینی می کنند. ائتلافی از احزاب اپوزیسیون دیروز، ۸ دسامبر برای بحث در مورد شکست های دولت فعلی و اعمال فشار بر دولت حاکم، تشکیل جلسه دادند.

در این ائتلاف، حزب حرکت رو به جلو، حزب پو تای، حزب پوئا چات، حزب لیبرال تایلند و حزب قدرت مردم تایلند همگی گرد هم آمدند. احزاب بیانیه ای صادر کردند که در آن زمینه هایی که دولت فعلی از انجام آنها شکست خورده است را فهرست کرده و متعهد شدند که در جلسه بعدی همه آنها را به تفصیل مورد بحث و گفتگو قرار دهند.

دیده شده است که احزاب ائتلافی در مناطق کلیدی میدان نبرد به میدان رفته و به رای دهندگان فشار می آورند، و احزاب اپوزیسیون این را نشانه ای از انتخابات آینده می دانند، احتمالاً زودتر. آنها همچنین به فشارهای اخیر برای بازنگری در قالب انتخابات با تسریع در اصلاحات قانون اساسی به عنوان شواهد دیگری از یک انتخابات قریب الوقوع اشاره می کنند.

انتخابات آتی تایلند ممکن است به تعویق بیفتد، اگرچه پیش بینی نمی شود که یک موضوع کلیدی قبل از اوت سال آینده تصمیم گیری شود. در آن زمان است که انتظار می رود دادگاه عالی در مورد اینکه آیا نخست وزیر پرایوت چان او چا می تواند علیرغم محدودیت دو دوره ای در قانون اساسی برای سومین بار در انتخابات شرکت کند یا خیر، تصمیم بگیرد.

احزاب اپوزیسیون متعهد شدند که فشار بر دولت کنونی را که به فصل انتخابات پیش می رود، حفظ کنند و در عین حال برای غلبه بر اختلافات و متحد کردن مخالفان حزب حاکم در یک اپوزیسیون منسجم و متحد با اهداف مشترک تلاش کنند.


بیشتر بخوانید:

5 1 رای
نمره دهی به مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده تمام نظرات

محتوای تولید شده در این رسانه محافظت می‌شود.