پارک تاریخی مئنگ سینگ در کانچانابوری

به اشتراک بگذارید:

مئنگ سینگ (Mueang Sing) یک پارک تاریخی در منطقه سای یوک در استان کانچانابوری، تایلند است. این پارک از بقایای دو معبد خمر متعلق به قرون ۱۳ و ۱۴ محافظت می کند و در سال ۱۹۸۷ به عنوان پارک تاریخی معرفی شد.

تاریخچه این مکان به دوره بین ۸۵۷ و ۱۱۵۷ برمی گردد، دوره ای که پادشاهی خمر در حال شکوفایی بود. شواهد نشان می دهد که این منطقه تا زمان سلطنت پادشاه راما اول دست نخورده رها شده بود. نام مئنگ سینگ برای اولین بار در اسناد تاریخی دوران سلطنت پادشاه راما اول (۱۷۸۲ – ۱۸۰۹) نشان داده شده است.

دو معبد واقع شده در پارک تاریخی به سبک بایون (معبد بایون یک پرستشگاه و منطقه باستانی در کامبوج است که در آنگکور واقع شده‌است.) ساخته شده اند و قدمت این معابد به پادشاهی خمر به دوران پادشاهی جایاوارمان هفتم (۱۱۸۰ تا ۱۲۱۹) تعلق دارد. کتیبه ای سنگی از شاهزاده ویرا کومارا در ستایش پدرش، به اسامی ۲۳ شهر ذکر شده است که یکی از این شهرها سریچایا سینگاپورا (Srichaiya Singhapura) است که برخی از محققان آن را به نام مئنگ سینگ می شناسند.

پارک تاریخی مئنگ سینگ همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۴:۳۰ بعد از ظهر برای بازدید کنندگان باز است که می‌توانید با پرداخت هزینه ورودی ۱۰۰ بات برای هر نفر از آن بازدید کنید.

تصاویر
موقعیت پارک

بیشتر ببینید:

5 1 رای
نمره دهی به مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده تمام نظرات

محتوای تولید شده در این رسانه محافظت می‌شود.